Letecká doprava

Letecká doprava je vykonávaná z letísk Bratislava, Viedeň, Budapešt, Praha a Košice pravidelnými leteckými linkami s jedným alebo dvomi prestupmi do Stavangeru na letisko Sola.

Klienti, ktorí sa rozhodnú pre tento typ prepravy si dopravu obstarávajú sami, a to tak, že sa na svoje náklady letecky prepravia do Stavangeru (letisko Sola) a následne do kempu Furrehytter v deň, na ktorom sa dohodnú s cestovnou kanceláriou Optima Tour. Rovnako aj v deň odchodu z kempu si klienti, ktorí si zvolia tento druh dopravy, realizujú prepravu individuálne. Spiatočné letenky je možné objednať si on-line cez rôzne spoločnosti, napr. Letenky, Pelikan, StudentAgency alebo Letuška.

Vhodnými tranzitnými letiskami pre lety do Stavangeru - Sola sú letiská v Amsterdame, Frankfurte nad Mohanom, Kodani a v Oslo. Z uvedených tranzitných letísk lietajú do Stavangeru holandská KLM, nemecká Lufthansa, nórsky Norwegian a SAS Braathens. Spoločnosti KLM a Lufthansa lietajú denne taktiež z letísk Bratislava/Viedeň, Košice/Viedeň, Budapešt a Bratislava/Praha (cez ČSA).

Prílety do Stavangeru - Sola treba plánovať do 12.00 hod. Následne sa mestskou hromadnou dopravou prepravíte z letiska Sola do centra mesta (osobné prístavisko Fisketerminal). Autobusy jazdia v nedeľu v intervale každých 20 minút a dĺžka cesty je 30 minút. Cena jednosmernej prepravy je 70 NOK/os. a cena obojsmernej prepravy je 110 NOK/os.

Trajektová osobná preprava z osobného prístaviska v Stavangeri do Nesheimu na ostrov Bjergoy sa realizuje lodnou spoločnosťou L. RØDNE & SØNNER AS, alebo spoločnosťou Tide. Cena lodného lístka na celej jednosmernej trase je 105 NOK/os. Čas prepravy závisí od vhodného spojenia a je cca 1 hod. 20 minút.

Vzhľadom na váhové obmedzenia leteckej prepravy batožín je možné dohovoriť si vždy individuálne prepravu batožiny, ako aj prepravu zmrazených rýb domov prostredníctvom našej cestovnej kancelárie. Upozorňujeme, že vzhľadom na kapacitné možnosti autobusu s prívesom, celková maximálna hmotnosť batožiny vrátane mrazených úlovkov na osobu je 50 kg.

Letecká preprava pasažierov je pohodlná a rýchla. Jednosmerná cesta trvá 4,5 hod až 7,0 hod., v závislosti od dĺžky pobytu na tranzitnom letisku. Bežné ceny leteckej prepravy sa pohybujú pri letenke v obojsmernej preprave od 365,- € a vyššie, neberúc do úvahy rôzne mimoriadne zľavy. Samozrejme, skorá rezervácia letenky môže jej cenu ovplyvniť smerom nadol.

Ak si zvolíte leteckú dopravu a nevyužijete služby cestovnej kancelárie Optima Tour na prepravu batožiny a mrazených úlovkov, poskytneme vám zľavu 180,- € /os. z ceny zájazdu. Pri leteckej preprave, s použitím prepravy vašej batožiny a mrazených úlovkov prostredníctvom našej cestovnej kancelárie, je zľava 80,- € /os. z ceny zájazdu.