Autobusová doprava

Preprava je zabezpečená luxusným autobusom (klimatizácia, bar, video), ktorú pre cestovnú kanceláriu Optima Tour zabezpečuje náš zmluvný dodávateľ ARRIVA Trnava, a.s. Dĺžka cesty z Bratislavy na miesto pobytu v kempe Furrehytter je cca 1,5 dňa. V autobuse máte možnosť kúpiť si nápoje a kávu, rovnako ako aj cez pravidelné prestávkySAD Trnava počas cesty na odpočívadlách. Za autobusom je pripevnený príves, slúžiaci na prepravu mrazených rýb z Nórska na Slovensko. Povolená maximálna hmotnosť mrazených rýb prepravovaných jedným účastníkom je 20 kg.

Trasa

Trasa autobusovej prepravy je: Bratislava - Praha - Drážďany - Berlín - Hamburg - Flensburg - Hirtshals (Dánsko) - Kristiansand (Nórsko) - Stavanger - Helgøy. Dĺžka celej prepravnej trasy po súši je 1 750 km, po mori cca 400 km.

Autobus bude odchádzať v určený deň o 10:00 hod. z parkoviska pri hypermarkete TESCO v Bratislave-Petržalke (Panónska cesta 25 - zadné parkovisko v blízkosti HM TERNO). Predpokladaný príchod autobusu do Hirtshalsu je o 10:30 hod. na druhý deň zájazdu. Trajekt spoločnosti Color Line - SuperSpeed 1 odchádza o 12:15 hod. a príchod na nórsku stranu (Kristiansand) je cca o 15:30 hod. Z prístavu Kristiansand sa ďalej ide juhozápadným pobrežím Nórska, po komunikácii E-39, do mesta Stavanger, ktoré je vzdialené od Kristiansandu 250 km. Ďalej sa ide podmorskými tunelmi na ostrov Finnøy, odkiaľ sa z prístavu Judaberg preplavíme hydrobusovou prepravou na ostrov Bjergøy, do prístavu Helgoøy. Po vylodení sa pokračuje cca 11 km na miesto pobytu, do kempu Furrehytter. Predpokladaný príchod je cca o 21:30 hod.

Pri spiatočnej ceste je odchod z kempu ráno o 08:15 hod., miestnymi trajektovými linkami z ostrovov do prístavu Judaberg a ďalej po komunikácii E-39 cez Stavanger do Kristiansandu (cca 250 km.), s príchodom o cca 15,00 hod. Odchod trajektu SuperSpeed 1 spoločnosti Color Line je o 16:30 hod. Príchod do dánskeho prístavu Hirtshals je o 19:45 hod. Nasleduje nočná a denná jazda na trase Flensburg - Hamburg - Berlín - Drážďany - Praha - Bratislava - Petržalka. Predpokladaný príchod do Bratislavy je cca o 17:00 hod.